اشتغال فراگیر و پایدار روستایی دو طرح مهم دولت برای کارآفرینی زنان است

0
80

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در در مراسم جشن فرش شهرری که به مناسبت دهه فجر در روستای محمودآباد خالصه برگزار شد، اظهار داشت: مردم ایران برای استقلال، آزادی و حق تعیین سرنوشت خود انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی وحدت کلمه را رمز پیروزی انقلاب می دانست، گفت: انقلاب اسلامی با اتکا به خدا و وحدت و همبستگی مردم به پیروزی رسید و توانستیم بر رژیم شاهنشاهی غلبه کنیم.

ابتکار با بیان اینکه باید در سی و نهمین سال پیروزی انقلاب توجه بیشتری به جوانان داشته باشیم ادامه داد: نسل ما هرگز خاطرات انقلاب را فراموش نخواهند کرد اما باید تلاش کنیم این روزها برای جوانان و نوجوانان این سرزمین نیز قابل درک باشد و فرصت آشنا شدن با مفاهیم انقلاب را داشته باشند و ما نیز این فرصت را به جوانان بدهیم که از طریق تحقیق و پرسش در مورد شکل گیری انقلاب، ارزشهای انقلاب را درک کنند.

وی ضمن تشکر از مسئولان شهرستان ری، گفت: باید تلاش کنیم نظام جمهوری اسلامی یک نظام اداری کارآمد داشته باشد و دستگاههای دولتی خدمت رسانی خود را با بهترین کیفیت انجام بدهند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان کرد: گاهی تصور می کنیم دولت باید در همه مسائل دخالت کند اما باید توجه کنیم که همه امور به عهده دولت نیست. بسیاری از امور به عهده بخش ها و دستگاههای دیگر است و بسیاری از امور را خود مردم باید به دست بگیرند تا به سرانجام برسد که کارآفرینی از جمله این موارد است.

وی با با بیان اینکه یکی از برنامه های بسیار مهم دولت در عرصه اشتغال است، تصریح کرد: ایجاد زمینه برای شغل و کارآفرینی از موضوعات بسیار مهمی است که دولت با همه ابعاد و با همکاری مجلس این موضوع را دنبال می کند.

ابتکار گفت: امروز بسیاری از جوانان ما در روستاها و شهرها تحصیلات دانشگاهی دارند و به دنبال شغل و تشکیل زندگی هستند که آینده روبه رشدی را در عرصه کار و تلاش و عرصه های اجتماعی داشته باشند.

وی ادامه داد: دو طرح عمده اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی از برنامه های مهم دولت دوازدهم است و در این دو طرح سهم زنان در اشتغال پررنگ دیده شده و همه تلاش ما این است که زنان بتوانند چه در شهر و چه در روستا در موضوعات مختلف کارآفرینی کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بیان کرد: صنایع دستی و فرش بحث مهمی در کارآفرینی است که اگر بازاریابی خوبی داشته باشد رونق خوبی در اقتصاد خانواده ایجاد می کند و لذا طرح فرش بافی کارآفرینی برای این منظور برنامه ریزی شده است.

قانون امنیت اجتماعی برای زنان به‌منظور مقابله با خشونت اجرا می‌شود 

ابتکار با اشاره به اینکه در معاونت زنان و خانواده به موضوع خشونت در سطح جامعه و خانواده توجه داریم، افزود: خشونت هیچ سنخیتی با شأن انسانی، ایرانی و دینی ما ندارد. برای این منظور برای ایجاد قانون امنیت اجتماعی زنان در مقابله با خشونت را با همکاری قوه قضائیه اقدام کردیم و به زودی این قانون در دولت و مجلس تبیین می شود.

وی ادامه داد: در زمینه آموزش حقوق شهروندی و مهارت های زندگی با وزارت علوم و آموزش پرورش همکاری خاصی داریم چراکه مهارت های زنان و دختران ما بسیار مهم است و افزایش این مهارت ها به کاهش خشونت و رفتارهای پرخطر کمک می کند.

ابتکار با اشاره به اینکه در سازمان های بهزیستی یک اورژانس اجتماعی وجود دارد، تاکید کرد: هرکسی از خشونت بر علیه کودکان و یا هر شهروندی اطلاع دارد به شماره تلفن ۱۲۳ اطلاع بدهد و مانع آزار یک شهروند بشود تا با کاهش خشونت، جامعه و خانواده سالم داشته باشیم که صدای نسل جوان شنیده شود و به مطالبات آنها توجه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با همه محدودیت‌ها و مشکلات آنچه انقلاب را به پیروزی رساند اتکا به خدا، وحدت و امید بود، تصریح کرد: باوجود مشکلات داخلی و خارجی که داریم، یکی از مهمترین رمزهای پیروزی ما وحدت است و تنها با اتحاد و همدلی می توانیم از مشکلات و سختی ها عبور کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اظهار کرد: عده ای می‌خواهند بذر ناامیدی در جامعه بکارند و جوانان را نا امید کنند. یاس از جنود شیطان است. اجازه ندهیم یاس در جامعه رسوخ پیدا کند.

ابتکار با اشاره به مسله اعتیاد و آسیب های اجتماعی جامعه گفت: کارسمن ها و تشکلها کاری داوطلبانه و بسیار مهم است که نقش اساسی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی دارد. امیدوارم با جهت گیری دولت، در شهرستان ری شاهد ایجاد تشکلهای مردم‌نهاد خصوصا توسط زنان باشیم.

وی با اشاره نقش مردم در صحنه های سیاسی کشور خاطرنشان کرد: مردم با حضور موثر خود در انتخابات به وظیفه خود عمل کردند و رییس جمهور نیز برای تحقق وعده‌های خود تلاش می کند همانگونه که در عرصه اقتصادی اقدامات خوبی توسط دولت صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: tehrannews.ir

نظر بدهید